• https://www.facebook.com/cukurovamuzik?ref=hl

Çukurova Müzik Akademi

M.E.B Onaylı Müzik Kursu

Facebook
Eğitim Alacağınız Kurumu Araştırın!
           
Çukurova Müzik Akademi Olarak Adana'da Milli Eğitim Bakanlığı  İzni ie Müzik Eğitimi Alanında Faaliyet Gösteriyoruz.Çukurova Müzik Akademi'nin Seçilme Nedenlerini aşağıda ana başlıklarla sıralayabiliriz.

1-Diğer Kurumlar Yasa gereği Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni ile açılması gerekirken bizim haricimizdeki kurumlar bakanlıktan izin alamadıkları için İllegal olarak çalışmaktadır.
Neden İzin Alamıyorlar?
1-Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açmak için Bazı hususların yerine getirilmesini şart koşuyor.
2-Mali Anlamda vergi vermemek İçin.
 
 1-GÜVENLİK:
Eğitim verilecek Binanın Depreme Dayanıklı olduğunun belgelenmesi gerekiyor.Bununla ilgili Gerekli kurumlara baş vurularak onay alınıyor.
İtfaiye Müdürlüğünden Yangın v.s olaylar için önlemlerin alınıp alınmadığı kontrol edilip onay alınıyor.Elektrik Tesisatı ile ilgili raporların alınması gerekiyor.
2-SAĞLIK:
Sağlık bakanlığından Sağlık konusunda denetlemelerin yaptırılıp onay alınması gerekiyor.
3-Her Eğitim kurumunda olduğu gibi ,Kurumun yakınında Kahvehane ve Alkol tüketiminin olmadığı ile ilgili denetlemeler yapılıyor.
4-HUZURLU VE FERAH BİR EĞİTİM ORTAMI
Eğitim verilecek dersliklerde Dogal Aydınlatmanın ve Doğal havalandırmanın olması gerekiyor.Dersliklerde Tavan yüksekliği ve M2 olarak sınıf büyüklüklerinin standartlara uyması gerekiyor.
5-DERS VEREN ÖĞRETMENLERİN SİGORTALI VE YETERLİLİK BELGESİ OLMASI

Derslere girecek ölğretmenlerin ilgili bölümlerden mezun olması gerekmektedir.Kurumda çalışacak öğretmenlerin diplomaları Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir .Gerekli İncelemeler yapıldıktan sonra Öğretmen Çalışma izni verilir.Akademimizdeki Öğretmenlerimiz Mezun oldukları Alanlardan derslere girerler.
6-EĞİTİMDE UYGULANACAK METODLARIN TALİM TERBİYE KURULUNDAN GEÇMESİ GEREKİR
Akademimizde vermiş olduğumuz Eğitimler Talim Terbiye Kurulunun Onayından Geçmiştir.Kurumumuz Her dalda hazırlanmış olan müfredatı Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderir .Bu Planda günlük ,Haftalık ,Aylık ve Dönemlik olarak konular detaylı bir şekilde anlatılır.
7-E okul sistemi ve  E- Yaygın Sistem
Akademimizde eğitim alan bütün öğrencilerimiz kayıt defterine işlenir ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilir.E yaygın sistemi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığının Bilgi sistemine ilave edilir.Bu sayede Öğrencinin Müzik Eğitimi aldığı belgelenir.
8-VERİLEN EĞİTİMLER İLE İLGİLİ VERGİMİZİ VERİYORUZ
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olmayan kurumlar  illegal çalıştıkları için öğrencilerden almış oldukları ücretin vergisini vermezler.
9-MİLLİ EĞİTİM MÜFETTİŞLERİ TARAFINDAN DENETLENİR.
Kurumumuz Milli Eğitim Müfettişleri tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.Bu kontrollerde Eğitimden ,Fiziki Şartlara öğretmenlere ve Kayırlara hatta kursiyerlerin dosyalarına ve ödemelerine kadar herşey kontrol edilir.

Çukurova Müzik Akademi Yasalara,yönetmeliklere uygun olarak faaliyet gösteren bir kurumdur.Eğitim Almak istediğiniz kurumun Öncelikle Milli Eğitim İzni Olup Olmadığını Araştırın.Bunun İçin Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğündeki Listeye bakın. Kurumun İsmi Yoksa O kurum Yukarıda saydığımız kriterleri yerine getirememiş ve Eğitim Konusunda  illegal Faaliyet gösteren bir kurumdur.Kurum Personeli sizlere bağlı olduklarını söyleyeceklerdir.Kurumun İsmi Listede Yoksa Kesinlikle Müzik Eğitimi Alanında Kanunlara aykırı işlem yapan bir firma ile karşı karşıyasınız.Yasalar gereği Her Türlü Eğitim Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni ve kontrolü dahilinde olmak zorundadır.
Listeye :http://ookgm.meb.gov.tr/
yukarıdaki linkten  Özel Öğretim Kurumları/ Muhtelif Kurslar /Özel Muhtelif Kurslar Listesi Adımlarını izleyerek ulaşabilirsiniz.

Sizi Yormadan Söyliyelim, Adana'da İki Tane Milli Eğitim Bakanlığı izniyle açılmış  ve Müzik Eğitimi veren Kurum var.Bir tanesi Çukurova Müzik Akademi  dir...
  
4472 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın