• https://www.facebook.com/cukurovamuzik?ref=hl

Çukurova Müzik Akademi

M.E.B Onaylı Müzik Kursu

Facebook

Klarnet EğitimiKlarinet (Klarnet) abanoz veya benzeri sert ağaçlardan yapılan,nefesli bir çalgıdır. Pek çok müzik türünde kullanılabilmesi ve büyüleyici sesi sayesinde 200 yıllık tarihinde popülaritesini hiç,kaybetmemiştir.

Saksafon, Obua ve Flüt enstrümanlarının mükemmel bir kombinasyonu olan klarnet, Soprano saksafonla neredeyse ikizdir. Gelişim süreci 1700'lerden beri devam eden enstrüman, günümüzdeki formuna 1800'lü yıllarda flütte kullanılmaya başlanan boehm sisteminin üzerine uygulanmasıyla ulaşmıştır.

Her nefesli enstrümanda olduğu gibi klarnet de ağız ve dudakla sesi şekillendirme prensibi ile çalışır. Ancak kamışlı nefeslilerde ses çıkarmak kamışsızlara göre daha kolaydır. Klarnet derslerimiz birebir verilebilmektedir. Solist bir enstrüman olan klarnetin grup halinde öğrenilmesi pek de kolay değildir.


 Derslerimizde dünyanın en çok kullanılan metodları kullanılmakta olup, akademik olmasının yanında eğlenceli de olan bir eğitim metodu uygulanmaktadır.
 Neredeyse her müzik türüne uygun olan klarnet derslerimizde elbette modern müzik örneklerine yer verilmektedir. Zira enstrüman zaten klasik dönemin değil; modern çağın icadıdır ve örnek eserleri daha çok bu yöndedir.
 Ancak burada altı önemle çizilmesi gereken bir husus vardır ki o da; enstrümanın menşeidir.
Akademimizde Batı Müziği ile ilgilenenler için Si Bemol Klarnet Eğitimi, Türk Müziği ile İlgilenenler için Sol Klarnet Eğitimi verilmektedir.

Batı Müziği metotları evrensel ve pedagojik formlarda yazılmıştır ve akademiktir. Eğitimin tüm detayları evrensel kurallarla verileceğinden ileride bu bilgi ve deneyim diğer tip klarnetlerde de kullanılabilecektir. Ayrıca basit den kolaya doğru gidilebilecek bir eser repertuarını da içerdiğinden, her düzey için zor olmayan teknik egzersizlerini içermektedir. Klarnet kursu almak için yaş sınırı bulunmamakla beraber, öğrencinin en azından ilköğretim çağında olması uygundur. Eğitim için bir üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır.

                                                                              

  • Ders tekrarları ve notalar

Öğrencilerimiz derslerde görmüş oldukları notaları ve çalışmaları Öğrencilerimiz için hazırlamış olduğumuz  "www.cukurovamuzikakademi.com " internet sitemizden hem görsel hemde işitsel olarak tekrarlayabilirler.Sitemizde öğrencilerimiz hem görsel olarak notaları görebilir, aynı zamanda da notaların sesli şeklini dinleyebilir.İsterlerse şarkınının hızını düşürebilir sadece bir bölümü devamlı çalışabilir. Bu site sadece öğrencilerimiz için hazırlanmış olup ,öğrencilerimizin haricinde üye kabul edilmemektedir.Sitedeki notalar ve çalışmalar için kullanıcı adı ve parola her öğrenci için ayrı olup , kayıt sırasında belirlenir.

Bu çalışma Türkiye'de sadece Çukurova Müzik Akademi'de uygulanmaktadır.

  • Ücretsiz Teorik Eğitim

Akademimizdeki bütün öğrenciler ilave Teorik derslerden ücretsiz faydalanırlar.Bu çalışma modelinde amacımız ana teorik eğitimi ayrı bir alanda vererek uygulamaya daha fazla zaman kalmasını sağlamak ve verimliliği arttırmaktır.Küçük yaş grubu için gruplar  dönem başında belirlenir.Yetişkinler için devamlı gruplar oluşmaktadır.Bu çalışma modeli Adana'da sadece Çukurova Müzik Akademi'de yapılmaktadır.

  • Çukurova Müzik Akademi Milli Eğitim Bakanlığı izniyle açılmış yasal bir kurumdur.

Bu özelliliği ile Seyhan Bölgede tek müzik okuludur.Adana'daki diğer kurumlar izin alamadıkları için illegal çalışmaktadır.Kurumun MEB izni için MEB internet sitesinden kurumun ismini aratabilirsiniz.Eğitim Alacağınız kurumun tabelasında MEB logosu olup olmadığına dikkat edin !

  • Güvenliğiniz bizim İçin Önemli

Akademimizdeki her bölüm güvenlik kameraları ile izlenmektedir.Öğrenci velilerimiz isterlerse çocuklarının çalışmalarını bekleme bölümündeki ekrandan izleyebilirler.