• https://www.facebook.com/cukurovamuzik?ref=hl

Çukurova Müzik Akademi

M.E.B Onaylı Müzik Kursu

Facebook

Gitar
Çukurova  Müzik Akademi'de sizin kendi sesinizi bularak, aynı anda kendinize ait tarzınızı geliştirebilecek bir gitar eğitimi verilmektedir. Gitar eğitiminde temel amaç kişinin enstrümana hakim olmasını sağlamaktır. Hobi amaçlı bütün yaş gruplarındaki öğrenciler gitar çalmayı öğrenebilirler.Bunun için ileri yaşlarda sınır yoktur.Yetişkinler yeterli zamanı ayırabileceklerini düşünüyorlarsa Gitar çalabilirler.Akademimizde uyguladığımız metod bire bir özel ders şeklinde ve gördüğü notayı çalmaya dayalı bir sistemdir.

Çukurova  Müzik Akademi'de derslerimizin tamamı birebir özel ders şeklinde olduğu için öğrencinin istekleri ve yapısı göz önüne alınarak Eğitim metodları öğrenciye sunulur. Gitar Bölümü'nde sunulan tüm öğretim yılında, vurgu ölçekler, akorları, okuma, doğaçlama, yorumlanması ve standart repertuarında dahil olmak üzere profesyonel performans standart teknikleri ve zorlukları, sağlam bir yapıda oluşturularak yetiştirilir. Ayrıca deşifre ve akorlar dile getiren anlayışı içerisinde yoğunlaştırılarak eğitime dahil edilmektedir.Öğrencilerimizin isteklerine göre klasik gitar teknikleri ile yada ritim gitar şeklinde eğitim modeli belirlenir.

  • Ders tekrarları ve notalar

www.cukurovamuzikakademi.com sitemizden görmüş oldukları derslerin tekrarlarını yapabilirler.Sitemizde öğrencilerimiz hem görsel olarak notaları görebilir, aynı zamanda da notaların sesli şeklini dinleyebilir.İsterlerse şarkınının hızını düşürebilir , sadece bir bölümü devamlı çalışabilir.Bu çalışma Türkiye'de sadece Çukurova Müzik Akademi'de uygulanmaktadır.

  • Bütün Öğrencilerimimiz kendi yaş grupları ile birlikte nota ve solfej derslerinden ücretsiz faydalanırlar.

Küçük yaş grubu için gruplar  dönem başında belirlenir.Yetişkinler için devamlı gruplar oluşmaktadır.Bu çalışma modeli Adana'da sadece Çukurova Müzik Akademi'de yapılmaktadır.

  • Çukurova Müzik Akademi Milli Eğitim Bakanlığı izniyle açılmış yasal bir kurumdur.

Bu özelliliği ile Seyhan Bölgede tek müzik okuludur.Adana'daki diğer kurumlar izin alamadıkları için illegal çalışmaktadır.Kurumun MEB izni için MEB internet sitesinden kurumun ismini aratabilirsiniz.Eğitim Alacağınız kurumun tabelasında MEB logosu olup olmadığına dikkat edin !

  • Güvenliğiniz bizim İçin Önemli

Akademimizdeki her bölüm güvenlik kameraları ile izlenmektedir.Öğrenci velilerimiz isterlerse çocuklarının çalışmalarını bekleme bölümündeki ekrandan izleyebilirler.

 

Çukurova Müzik Akademi'de :

  1. Klasik Gitar Dersleri
  2. Pop (Ritim ) Gitar Dersleri 
  3. Elektro Gitar Dersleri
  4. Flamenko Gitar Dersleri

Kendi branşında uzman öğretmenlerimiz
tarafından verilmektedir.